Вибираєте тенісні струни?
Тенісні струни – це, можливо, найголовніша частина тенісного екіпірування. Зрештою, адже Ви б'єте по м'ячу струнною поверхнею, а не ракеткою. Тому до вибору струни варто поставитися серйозно. Струни для тенісної ракетки можуть відрізнятися за своєю структурою, еластичність матеріалу з якого виготовляються, так само струни можуть відрізнятися за своєю товщиною.
Які бувають тенісні струни?
Струни бувають натуральними та синтетичними. Натуральні тенісні струни виготовляються із жил тварин. Вони характеризуються гарною еластичністю відмінними ігровими властивостями, на голову вище ніж будь-які синтетичні струни, але при цьому мають ряд недоліків: дуже висока вартість, недовговічні (швидко зношуються, рвуться), а також впливає на них різкий перепад температур, волога (хоч їх і покривають) спеціальним захисним лаком, часом його буває недостатньо). Синтетичні струни у свою чергу діляться на кілька видів: поліестерові, нейлонові та кевларові (арамідні).
Види струн для тенісу
Поліестерові струни – це монолітні (цілісні) струни, що відрізняються своєю жорсткістю, довговічністю. Існує кілька підвидів таких струн: грановані або з насічкою (для додаткового зчеплення з м'ячем, струни надають гарного обертання), гладкі (надають потужності та контролю).
Нейлонові струни - бувають як дуже еластичними, так і жорсткими, оскільки з нейлону можна отримати будь-які волокна, все залежить від їх хімічного складу. Еластичність та гнучкість нейлонових струн, надає «м'якості» при ударі і може суттєво підвищити потужність удару.
Кевларові (арамідні) струни – складаються з жорстких міцних волокон, такі струни мають неймовірну міцність і жорсткість, ці якості забезпечують хороший контроль м'яча. Мінусом таких струн є те, що вони не еластичні, струнна поверхня при ударі залишається плоскою і практично не прогинається. Тому кевларові струни майже завжди використовуються у гібриді (у парі з іншими струнами).