Київ, вул. Дмитрівська, 9-11

Виробництво тенісних м'ячів

Продуктивність цього на вигляд простого, але насправді високотехнологічного спортивного інвентарю, ми дізнаємося завдяки подорожі одним з найбільших заводів з виробництва тенісних м'ячів.

На одному заводі може виготовлятися до 300 000 м'ячів на день. Складання виникає з гумової болванки вагою 900 кг, з якої виходить 2 000 м'ячів.

Спочатку болванка тверда, як камінь. Потім її нагрівають і обробляють мастильними речовинами, щоб її розм'якшити. Гума сама по собі може не високо відскакувати, і швидко зношується. Тому до матеріалу підмішується хімічна суміш для гарного відскоку та довговічності.

На заводі є власні запатентовані суміші з більш ніж десяти інгредієнтів. Одна з них — сірка, яка дає тепло, вулканізує гуму, тобто робить її твердішою. Далі гуму розмішують і вирівнюють, видавлюють з не бульбашки повітря, які послаблюють пружність м'яча. Потім із пластів гуми відбувається нарізка довгих смуг, які прямують у прес, у якому з них штампують кульки. Далі кульки обробляються силіконом і гарячою водою, щоб вони вийшли гладкими і могли вислизнути з форми.

Якби м'ячі виготовлялися з твердої гуми, то вони б виходили такими важкими, що після кількох матчів у тенісистів просто відвалювалися б руки. Тому їх виготовляють порожнистими, щоб вони почали краще відскакували і стали легшими. Кожну тверду кульку кладуть у гарячу механічну пресу.

Листи з половинками серцевини переміщаються по лінії, а гострий, як бритва, штамп їх випихає.

Величезна кількість половинок м'ячів згрібають у потрібній спрямованості, щоб полірувальник обрізав кромки до необхідних розмірів. Після цього кромки покриваються шаром клею, що активується при нагріванні.

Нарешті ми підготувалися до того, щоб надати м'ячу відскок. Для цього половинки м'ячів вміщують у машину, яка дає їм здатність до відскоку, що створює всередині м'яча величезний тиск. Підготовлені половинки м'ячів вручну закладаються у форми.

Після того, як закривається прес, у ньому виникає нагнітання повітря під натиском. Це підвищує тиск до 1,5 бар, внаслідок чого дві половинки м'яча склеюються.

Зовні нічого не видно, але всередині м'яч заряджений потенційною енергією. Вдаряючись об поверхню, він намагається відразу ж повернутися у своє первісне становище. Стиснуті всередині м'яча молекули, виявляють опір, і м'яч робить відскок.

Тепер потрібно задуматися про керування м'ячем. А тепер проаналізуємо один із основних компонентів тенісного м'яча – повсть. Під час гри тенісистові доводиться контролювати обертання та гальмування м'яча, що робиться реальним завдяки повсті. Особливістю цього матеріалу є його ворсиста поверхня, яка при польоті м'яча не допускає повітря легко ковзати по поверхні.

Це робить політ м'яча неквапливішим, порівняно з повністю гладкими кульками, але дозволяє тенісистові простіше його контролювати. Особливим пресом штампуються заготовки повсті для окремого м'яча.

Дві такі заготовки об'єднуються та створюють покриття м'яча. На зовнішній бік кожної заготовки наносити клей, щоб закріпити повсть. Після чого дві заготовки об'єднуються разом у м'яч.

Потім м'яч пересувається конвеєром. Його ледве здавлюють, щоб переконатися, що повсть відмінно зафіксована. М'ячі вміщують в тепловий прес з температурою 325°С на 12 хвилин, щоб повсть рішуче приклеїлася до гумової серцевини.

Кінцевим етапом виготовлення тенісних м'ячів є їхня обробка гарячою парою. Це робиться у спеціальному барабані.

Цей барабан виконує одну з основних функцій. У ньому робиться пухнаста повсть, яка забезпечує чудове управління м'ячем.

Потім м'ячі сортують за номерами від 1 до 4. Таким чином ви можете відрізняти свої м'ячі від м'ячів гравця на сусідньому корті. Їх передають у жолоби і звідти вони випадають у кошики для пакування. У кожну банку кладуть по три м'ячі з тим самим номером.

З проміжком часу із тенісних м'ячів виходить повітря, після чого вони здуваються. Ось тому їх запаковують у герметично закриті банки, інакше вони змінять свої властивості на гірший бік.

Машина закриває банки металевими кришками, створюючи потрібний тиск.


Ми пропонуємо
LiveUp Sliding Disc 17 см Black-Orange (LS3360) Диски для ковзання
Head Extreme Jr. 25 Дитяча тенісна ракетка
Head IG Speed Jr. 25 Дитяча тенісна ракетка
Head Radical Jr. 25 Дитяча тенісна ракетка
Speedminton Set S600 Набори для спідмінтону
Speedminton Set S700 Набори для спідмінтону
Speedminton Set S900 Набори для спідмінтону
Butterfly Glayzer Накладки для ракетки